Ministerstvo zdravotníctva informovalo o znížení doplatkov za lieky v prvom kvartáli roku 2013 | Medicínske právo
              

Články


Ministerstvo zdravotníctva informovalo o znížení doplatkov za lieky v prvom kvartáli roku 2013


 | 18.6.2013 | komentárov: 0

Podľa tlačovej správy Ministerstva zdravotníctva sa v prvom kvartáli roku 2013 ušetrilo na doplatkoch za lieky 2,6 milióna eur.

Výsledok vyplýva z porovnania výšky doplatkov za lieky za rovnaký kvartál v roku 2012, ktoré predstavovali 43,5 milióna eur s prvým kvartálom roku 2013, v ktorom doplatky dosiahli výšku 41 miliónov eur.  Ušetrenie na úhradách za lieky zaznamenali podľa správy Ministerstva aj zdravotné poisťovne, ktoré mali celkovo ušetriť 10 miliónov eur oproti rovnakému obdobiu v minulom roku.
Šetrenie Ministerstvo pripisuje  zmenám v liekovej politike, ktoré sa odrazili aj v zmenách liekovej legislatívy, o ktorých sme informovali v minulom roku /nájdete aj na našom portáli/.  Novelou zákona č. 363/2011 Z.z.  o rozsahu a podmienkach úhrady liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín  na základe verejného zdravotného poistenia a o zmene a doplnení niektorých zákonov bola upravená  tzv. európska referenčná cena lieku z druhej najnižšej  úradnej ceny lieku v iných členských štátoch na priemer troch najnižších úradne určených cien.  Za ďalší faktor Ministerstvo považuje zabezpečenie lieku bez doplatku na každé chronické ochorenie  prípadne doplatok do 1 eura.

Tlačovú správu Ministerstva zdravotníctva nájdete tu
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 8+5 =


-- žiadne príspevky --