V New Yorku sa uskutoční 6. zasadnutie Konferencie zmluvných strán Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím | Medicínske právo
              

Články


V New Yorku sa uskutoční 6. zasadnutie Konferencie zmluvných strán Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím


 | 21.5.2013 | komentárov: 0

V New Yorku sa v dňoch 17.-19. júla 2013 uskutoční 6. zasadnutie Konferencie zmluvných strán Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím

Obrazok Dohovor o právach osôb so zdravotným postihnutím prijalo Valné zhromaždenie OSN  Rezolúciou 61/106  13. decembra 2006. Dohovor nadobudol platnosť 3. mája 2008 po v poradí 20 ratifikácii. Podľa článku 40 predmetného Dohovoru sa „Zmluvné strany pravidelne stretávajú na konferencii zmluvných strán, aby prerokovali všetky otázky týkajúce sa vykonávania tohto dohovoru.“ Od roku 2008 sa uskutočnilo 5 zasadnutí v centrále Organizácie Spojených národov v New Yorku.

Témou tohtoročného zasadnutia je otázka zabezpečenia náležitého štandardu života- posilnenie postavenia osôb so zdravotným postihnutím a ich participácie v rámci, ktorý poskytuje Dohovor o právach osôb so zdravotným postihnutím.  Podtémy zasadnutia sú nasledovné:

1.    Zlepšenie ekonomického postavenia pomocou inkluzívnej sociálnej ochrany a stratégií na obmedzenie chudoby
2.    Vývoj inklúzie osôb so zdravotným postihnutím v národných, regionálnych a medzinárodných procesoch
3.    Komunitná rehabilitácia a habilitácia inkluzívnej spoločnosti

Neziskové organizácie sa pre účasť na zasadnutí môžu akreditovať do 31. mája 2013, registrácia bude prebiehať do 8. júla 2013.

Pôvodnú správu nájdete tu
FOTO: http://www.thetakeaway.org
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 5+1 =


-- žiadne príspevky --