ŠESTNÁSŤROČNÉ DIEVČA NÚTENÉ K VYNOSENIU PLODU | Medicínske právo
              

Články


ŠESTNÁSŤROČNÉ DIEVČA NÚTENÉ K VYNOSENIU PLODU


 | 2.5.2013 | komentárov: 0

Bývalá pestúnka donútila svoju štrnásťročnú dcéru aby jej vynosila dieťa. Po prvom potrate sa jej to podarilo.

Obrazok Matka troch detí, ktoré si adoptovala zo zahraničia už ako malé, túžila po štvrtom. Zo zdravotných dôvodov však podstúpila sterilizáciu a ďalšia adopcia kvôli zamietnutiu tiež neprichádzala do úvahy. Následne sa obrátila na svoju dcéru, ktorá mala v tom čase iba štrnásť rokov, aby otehotnela, pričom vzorky spermií kupovala z medzinárodnej spermobanky so sídlom v Dánsku, Cryos. V nátlaku neprestala ani po dcérinom potrate a tá v šestnástich otehotnela.

Žena bola rozvedená a celá domácnosť uzavretá. Kontrola sa k deťom nedostala, lebo matka s tvrdením, že ona osobne ich doma vyučuje, nedovolila prístup školskej úradníčke do domu. Udivujúce je, že takéto povolenie žena získala aj napriek tomu, že deti nikto nevidel. Po rokoch v tajnosti sa situácia ozrejmila až pri pôrode, kde si vzťah medzi starou mamou, matkou a novorodencom všimli pôrodné asistentky a upovedomili orgány.

Angličanku odsúdil High Court na päť rokov odňatia slobody za krutosť spáchanú na deťoch. Dá sa povedať, že matka sa dopustila násilia na dcére.  Prostredníctvom rôznych kyslých tekutín, o ktorých bola presvedčená, že zaúčinkujú, chcela ovplyvniť pohlavie plodu a nútila dcéru k ich aplikácii.

Keby matka nebola stíhaná za tlak na dcéru, tak by to ani tak nestačilo na to, aby si matka mohla vnúča osvojiť ako vlastné dieťa. Vo viacerých krajinách sveta sa uzatvárajú zmluvy, na základe ktorých žena vynosí dieťa a po pôrode ho odovzdá inej osobe za nejakú odmenu (náhradné materstvo).Podľa našej právnej úpravy nie sú takéto zmluvy povolené na základe §82 zákona o rodine  36/2005 Z.z.
(Bližšie o právnej úprave náhradného materstva http://www.pravo-medicina.sk/detail-aktuality?new_id=10)

Zdroje: http://www.guardian.co.uk/uk/2013/apr/28/girl-forced-pregnant-donor-semenj                       
              http://www.montrealgazette.com/health/Mother+forced+14yearold+daughter+become+pregnant+wit+donor/8309431/story.html
              http://www.pravo-medicina.sk/detail-aktuality?new_id=10
              http://www.dailymail.co.uk/news/article-2316437/14-year-old-forced-pregnant-wicked-mother-desperate-child.html
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 4+5 =


-- žiadne príspevky --