Tehotná žena pod nohami rodiny, mŕtvy plod a svokrovci pred súdom | Medicínske právo
              

Články


Tehotná žena pod nohami rodiny, mŕtvy plod a svokrovci pred súdom


 | 17.4.2013 | komentárov: 0

Príslušníci rodiny dvadsaťročnej Suvarany Gaikwad sú stíhaní za vraždu dvojmesačného plodu dievčaťa po tom, ako tehotnú Suvaranu údajne bili a kopali do žalúdka.

Obrazok Incident sa odohral v lokalite Mharsrul (Nashik), kde bola obeť už takmer rok terčom mentálnych a fyzických útokov zo strany jej manžela, Khanderaa Gaikwad. Podľa polície bolo dôvodom útokov jej veno v približnej hodnote 150 000 rupií (cca. 2112,90 €), ktoré malo byť použité na stavbu domu.
Situácia sa ešte viac vyostrila, keď sa svokrovci dozvedeli o jej tehotenstve a po návšteve gurua v Niphade aj o tom, že Suvarana čaká dievča. Po tomto zistení jej bolo prikázané ísť na potrat, čo však nevesta odmietla. Rodina si túto možnosť nepripustila a došlo k násiliu zo strany svokrovcov a manžela, ktoré zavinilo smrť plodu.

Toto protiprávne konanie, podľa polície v Panchavati, spadá pod rôzne sekcie Indického trestného poriadku a päť osôb bolo kvôli nemu zatknutých po tom, ako na nich podali trestné oznámenie členovia rodiny zo strany napadnutej.

Zdroje: http://indiatoday.intoday.in/story/maharashtra-nashik-pregnant-woman-stomped-on-stomach-girl-child-dies-in-laws-held/1/262526.html
    http://news.outlookindia.com/items.aspx?artid=795592

Foto: lawisgreek.com

 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 7+4 =


-- žiadne príspevky --