Správne konanie voči farmaceutickým spoločnostiam | Medicínske právo
              

Články


Správne konanie voči farmaceutickým spoločnostiam


 | 3.3.2013 | komentárov: 0

Za nesplnenie oznamovacích povinností bude farmaceutickým spoločnostiam uložená sankcia.

Obrazok Farmaceutické firmy majú v zmysle zákona o lieku (č.362/2011) povinnosť nahlasovať na Ministerstvo zdravotníctva SR  výdavky na propagáciu a marketing, z dôvodu nesplnenia tejto povinnosti ministerstvo začína správne konanie zatiaľ voči 74 spoločnostiam, ktoré si nesplnili svoju zákonnú povinnosť vyplývajúcu zo zákona o lieku. Na základe tejto právnej normy musia spoločnosti nahlasovať Ministerstvu zdravotníctva SR výdavky na marketing a propagáciu. Do 31. januára 2013 nenahlásili výdavky z predchádzajúceho roka desiatky spoločností, ktorým môže byť udelená pokuta vo výške od 500 eur do 25 000 eur. 

Z aktuálnych údajov  databázy MZ SR  vyplýva, že výdavky na marketing, propagáciu a nepeňažné plnenia priznalo  158 farmaceutických firiem, 66 firiem priznalo  nulové výdavky. Celkovo minuli farmaceutické firmy v roku 2012 na marketing, propagáciu či nepeňažné plnenia viac ako 43 miliónov eur.
 
Ministerstvo však predpokladá , že približne 150 subjektov  si nesplnilo povinnosť a nenahlásilo do 31. januára 2013 výdavky z predchádzajúceho roka.

zdroj: mzsr.sk Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 10+2 =


-- žiadne príspevky --