"Crazy shopy" by mali byť minulosťou | Medicínske právo
              

Články


"Crazy shopy" by mali byť minulosťou


 | 8.2.2013 | komentárov: 0

V súvislosti s tzv. crazy shopmi,ktoré pomocou medzery v legislatíve v minulosti predávali ľahké drogy prijali poslanci 5.2.213 novelu zákona 139/1998 Z.z

Predmetom novely bolo upraviť podmienky na zaobchádzanie s potencionálne rizikovými látkami, ktorých chemická štruktúra a predpokladané účinky sú podobné ako u omamných a psychotropných látok a splnomocniť ministerstvo zdravotníctva vydávať vyhlášku, ktorou sa upraví zoznam týchto rizikových látok.


Ak sa v lehote troch rokov od zaradenia do zoznamu rizikových látok preukáže, že riziková látka má vlastnosti omamnej látky alebo psychotropnej látky, bezodkladne sa zaradí do zoznamu omamných látok a psychotropných látok a súčasne sa vyradí zo zoznamu rizikových látok.


Zároveň platí, že sa zo zoznamu rizikových látok bezodkladne vyradí riziková látka, ak sa v lehote troch rokov od zaradenia do zoznamu rizikových látok preukáže, že táto látka nemá vlastnosti omamnej alebo psychotropnej látky. Zo zoznamu rizikových látok sa bezodkladne vyradí riziková látka aj vtedy, ak sa v tejto lehote nepreukáže, že riziková látka nemá vlastnosti omamnej alebo psychotropnej látky


Ministerstvo zdravotníctva tak bude takto môcť rýchlejšie a lepšie zabrániť predaju a distribúcií potenciálnych drog, než tomu bolo doteraz.

zdroj: vládny návrh zákona Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 6+2 =


-- žiadne príspevky --