Vrátenie peňazí od poisťovní | Medicínske právo
              

Články


Vrátenie peňazí od poisťovní


 | 20.12.2012 | komentárov: 0

Dôchodcovia a zdravotne ťažko postihnutí poistenci dostali od poisťovníi späť časť svojich doplatkov za lieky, ktoré presiahli stanovený limit.


O vrátenií poplatkov za tretí štvrťrok, ktoré sa bude vzťahovať na vyše 17 000 zdravotne postihnutých a dôchodcov informovali poisťovne na svojich internetových stránkach. peniaze budú vyplatené priamo na účet poistencov nie je potrebné o ne žiadať.

Zdravotná poisťovňa má do 90 kalendárnych dní od skončenia daného štvrťroka automaticky zaslať príslušnú sumu poistencovi priamo na bankový účet alebo poštovou poukážkou na adresu, ktorú má nahlásenú,

Podľa novely zákona platnej od apríla 2011 vzniká poistencovi nárok na vrátenie doplatku vtedy, ak za štvrťrok prekročí limit, 45 eur v prípade starobného dôchodcu a 30 eur v prípade zdravotne ťažko postihnutej osoby, o viac ako tri eurá. Nižšie sumy sa pripočítajú do nasledujúceho kvartálu. Počet liekov, na ktoré sa limit vzťahuje, sa od decembra 2011 rozšíril. Sú tak do neho zakotvené všetky lieky, ktorých úhradu čiastočne hradí poisťovňa.

Informácia o doplatku za najlacnejší náhradný liek je uvedená v opatrení Ministerstva zdravotníctva SR, to je k nahliadnutiu v každej verejnej lekárni. Lepšej orientácii občanov v tejto problematike môže prispieť aj lieková kalkulačka, ktorú možno nájsť na webovej stránke ministerstva.
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 8+2 =


-- žiadne príspevky --