Združovať sa v komore možno budú aj záchranári | Medicínske právo
              

Články


Združovať sa v komore možno budú aj záchranári


 | 13.10.2012 | komentárov: 0

Existuje čoraz väčšia možnosť, že zdravotnícki záchranári budú mať vlastnú komoru.

Obrazok Umožňovala by to novela zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá sa už nachádza v pripomienkovom konaní.

Cieľom by malo byť podľa ministerstva zdravotníctva odstránenie roztrieštenosti systému, keďže zdravotnícky pracovník pôsobiaci v rámci záchrannej zdravotnej služby je členom Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek a zároveň aj členom Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov.

Podľa slov prezidenta Asociácie zdravotníckych záchranárov Jána Štesa, vytvorenie komory vytvorí podmienky na sledovanie, kontrolu, unifikovanie a rozvíjanie činnosti zdravotníckych záchranárov, v neposlednom rade aj na koncentrovanie odborníkov v jednej stavovskej organizácii.

V dnešnej dobe už sa už vo vlastných komorách združujú lekári, zubní lekári, zubní technici, lekárnici, sestry a pôrodné asistentky, ortopedickí technici, psychológovia, fyzioterapeuti, medicínsko-technickí pracovníci a iní zdravotnícki pracovníci. Vznik komory zdravotníckych záchranárov by už bola teda jedenástou komorou v zdravotníctve.

SPRACOVAL: Rastislav Farkaš
FOTO: korean.sk Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 2+8 =


-- žiadne príspevky --