Konferencia Biomedicínsky výskum - právne, eticky, filozoficky; PROFIL PREDNÁŠAJÚCEHO: JUDr. IVAN HUMENÍK, Ph.D. | Medicínske právo
              

Články


Konferencia Biomedicínsky výskum - právne, eticky, filozoficky; PROFIL PREDNÁŠAJÚCEHO: JUDr. IVAN HUMENÍK, Ph.D.


 | 5.3.2012 | komentárov: 0

Ako prvý vystúpi na konferencii s príspevkom JUDr. Ivan Humeník, Ph.D., ktorý zároveň patrí k organizátorom konferencie. Dr. Humeník bude prezentovať príspevok s názvom “Vybrané otázky ochrany súkromia a osobných údajov účastníkov klinického skúšania liekov”.

Obrazok JUDr. Ivan Humeník, Ph.D. sa narodil v Košiciach. Právnickú fakultu vyštudoval v Trnave (2003). Po ukončení druhého stupňa vysokoškolského štúdia sa vrátil do Košíc kde vykonával právnickú prax vo viacerých neziskových organizáciách a neskôr v oblasti advokácie. V roku 2006 získal na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave titul JUDr. V roku 2011, pod vedením prof. JUDr. Petra Vojčíka, CSc., obhájil na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach dizertačnú prácu týkajúcu sa ochrany osobnostných práv pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a bol mu udelený titul Ph.D.. Ivan Humeník sa počnúc diplomovou prácou orientuje na problematiku medicínskeho práva.

Na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach vedie predmet "Medicínske právo". Okrem akademickej činnosti vykonáva advokátsku prax v kancelárii h&h PARTNERS a podieľa sa na činnosti Komory pre medicínske právo - MEDIUS, ktorej vznik spoluinicioval. Je členom Svetovej asociácie pre medicínske právo (WAML), sudcom Rozhodcovského súdu pre medicínske záležitosti a autorom viacerých odborných článkov z oblasti medicínskeho práva. Je autorom odbornej monografie "Ochrana osobnosti a medicínske právo" (2011) a editorom zborníka “Informovaný súhlas a inštitút predchádzajúceho priania” (2011).
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 5+10 =


-- žiadne príspevky --