Čaká nás lieková revolúcia? | Medicínske právo
              

Články


Čaká nás lieková revolúcia?


 | 19.1.2012 | komentárov: 3

Európske regulačné orgány predstavia v polovici tohto roku svoje požiadavky pre generické kópie rôznych typov biotechnologických liekov, čím chcú vytvoriť predpoklady pre zvýšenie konkurencie v multimiliardovom farmaceutickom biznise.

Obrazok Nový výkonný riaditeľ Európskej agentúry pre lieky (EMA) Guido Rasi sa pre agentúru Reuters vyjadril, že finálna podoba smernice o biosimilars monoklonálnych protilátkach bude hotová v marci alebo apríli. Návrh smernice o procese schvaľovania kópií ďalších liekov bude v máji alebo v júni. Tá sa bude týkať aj heparínu, ktorý obsahuje napríklad Lovenox (enoxaparín) a moderných analógií inzulínu.

Až doteraz biotechbologické lieky, ktoré sa podávajú injekčne, statočne odolávali konkurencii generík, na rozdiel od bežných chemických tabletiek a kapsúl. Avšak regulačné prostredie sa začína meniť. Ohrozuje tým vedúce postavenie biotechnologicky orientovaných firiem, akými sú Roche a Amgen, alebo výrobcov inzulínov, kam patrí napríklad Novo Nordisk.

Európska únia už schválila niektoré tzv. biosimilars, teda náhrady biologických liekov, vrátane verzií ľudského rastového hormónu a liečby anémie. Väčšiu cenu však majú lieky, ktoré ...

AK SI CHCETE PREČÍTAŤ TENTO ČLÁNOK CELÝ, MÔŽETE TAK UROBIŤ NA PORTÁLI EURACTIV.SK 
TU:

Obrázok: aktualne.centrum.sk


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 10+8 =


CharlesViero

(10.2.2021)
tinder date , tinder app
tinder app

AsceferJeaspLaw

(25.6.2020)

AsceferJeaspLaw

(21.6.2020)