Pacienti by mali zaznamenať zlepšenie v oblasti darovania a transplantovania orgánov | Medicínske právo
              

Články


Pacienti by mali zaznamenať zlepšenie v oblasti darovania a transplantovania orgánov


 | 23.8.2011 | komentárov: 2

Európske riaditeľstvo pre kontrolu liekov a zdravotnú starostlivosť Rady Európy (European Directorate for the Quality of Medicines and healthcare, EDQM) zahájilo minulý mesiac v Moldavsku trojročný program, ktorý má slúžiť na podporu darcovstva orgánov a transplantácií v čiernomorskom regióne.

Obrazok Program je nevyhnutý na zastavenie znižovania počtu týchto častokrát život zachraňujúcich operácií v uvedenej oblasti.
Trojročný projekt pod názvom “ Rozvoj činností súvisiacich s darovaním a transplantovaním orgánov, tkanív a buniek: Spolupráca medzi krajinami Čiernomorského regiónu (BSA)” má taktiež za cieľ zlepšiť spoluprácu medzi zdravotníckymi organizáciami v jednotlivých krajinách a vytvorenie stálej siete odborníkov, ktorí by koordinovali spoločné úsilie a čerpanie zdrojov.
Na projekte spolupracujú odborníci z členských krajín  BSA Arménska, Azerbajdžanu, Bulharska, Gruzínska, Moldavska, Rumunska, Ruska, Turecka a Ukrajiny) spolu s Komisiou Rady Európy pre transplantáciu orgánov (European Committee on Organ Transplantation, CD-P-TO).

Zdroj: humanrightseurope.org
Obrázok: bernews.com
Preklad: Zuzana Zoláková
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 1+6 =


AsceferJeaspLaw

(25.6.2020)

AsceferJeaspLaw

(21.6.2020)