Nová rubrika HOSŤ MESIACA | Medicínske právo
              

Články


Nová rubrika HOSŤ MESIACA


 | 4.6.2011 | komentárov: 0

Od mesiaca jún 2011 s radoťou spúšťame na stránke www.pravo-medicina.sk projekt HOSŤ MESIACA. Ide o dlhotrvajúci projekt, ktorý ako dúfame, umožní zlepšiť prípadne naštartovať diskusiu o komplexných témach z oblasti bioetiky, medicínskeho práva či reforiem zdravotníctva na Slovensku. Portál sa tak stane fórom a komunikačnou bázou pre výmenu názorov odborníkov, študentov, verejnosti a poskytne priestor pre výmenu názorov, ktorí ako už bolo niekoľkokrát pri rôznych príležitostiach konštatované , zatiaľ chýba. Podporí sa najmä multidisciplinárny aspekt medicínskeho práva a tém s ním spojených, pretože umožní slovenským odborníkom z rôznych vedeckých disciplín vykročiť z ich vlastného odboru a pristúpiť s informáciami a polemikami k verejnosti, svojim kolegom, lekárom, filozofom, právnikom, teológom, etikom, politikom, študentom, a iným.

Obrazok
Hosť mesiaca, odborník z oblasti filozofie, práva, teológie, etiky, medicíny či ekonómie, bude predstavený v úvode mesiaca v rozhovore, poskytne k téme mesiaca odborné príspevky, ktoré budú uverejnené na portáli s možnosťou prostredníctvom komentárov reagovať na prednesené názory. Dúfame, že sa projekt užívateľom portálu zapáči, rozvíri celospoločenskú debatu a pomôže formovať názory naprieč vednými obormi.

Pre mesiac jún a tému asistovanej reprodukcie pozvanie prijala Mgr. Adela Lešková Bláhová, PhD., ktorá pôsobí na Katedre etiky Inštitútu filozofie a etiky Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity. Venuje sa analýze bioetických otázok z oblasti reprodukčnej a regeneračnej medicíny. Viac sa dozviete v rozhovore.
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 7+4 =


-- žiadne príspevky --