Nemocnica Poprad zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívneho riešenia pruhov v slabinách u detí | Medicínske právo
              

Články


Nemocnica Poprad zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívneho riešenia pruhov v slabinách u detí


 | 17.10.2017 | komentárov: 4

Nemocnica Poprad, a. s., zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívneho riešenia pruhov v slabinách u detí. Lekári chirurgického oddelenia odoperovali týmto spôsobom 10 detských pacientov. Ide o výkon bez nutnosti otvárania prednej steny brušnej, naopak len pomocou dvoch, resp. troch 3-mm vpichov na prednej stene brušnej.

Obrazok

Deti sú schopné po prebudení z krátkej narkózy prakticky plnej aktivity, a to plnohodnotne už na druhý deň. Toto riešenie umožüje veľmi krátky, šetrný a efektný výkon bez recidív a bez veľkých jaziev v triesle.

Štatisticky v 30% prípadoch má dieťa skrytý pruh aj v druhej slabine. Ten sa pri klinickomvyšetrení ešte neodhalí, avšak pri laparoskopii lekári na chirurgickom oddelení sú schopní tento pruh odhaliť okamžite a zároveň je možné ho hneď zoperovať. Dieťa sa takto vyhne ďalšej operácii v budúcnosti.

Nateraz poslednej z týchto detských operácií sa počas svojho pobytu na Slovensku zúčastnil aj Doc. MUDr. Salmai Turial, prednosta Kliniky detskej chirurgie v nemeckom Wiesbadene, ktorý pri tejto operácií MUDr. Tomášovi Vnenčákovi asistoval. Lekár, ktorý svoje medicínske vzdelanie získal na Slovensku, a v súčasnosti sa na nemeckej klinike špecializuje na detskú chirurgiu, práve takýchto laparoskopických operácií zrealizoval už viac ako 2000.  Doc. Turial si s popradskými kolegami vymenil skúsenosti a ocenil ich kroky vedúce k rozvoju tohto najmodernejšieho spôsobu liečby hernií u detských pacientov na Slovensku.


Zdroj: http://www.nemocnicapp.sk/
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 4+9 =


olive

(9.3.2021)
motivation shayari to motivate. Shayari has played an important role in people who get motivated with the inspirational poetry or shayari and achieve their goals.

CharlesViero

(5.2.2021)
tinder login, tinder website
how to use tinder

Tinder dating site

(27.1.2021)
tinder sign up , tinder app
tinder dating app

https://ljmedia.org/

(27.1.2021)
You can get a Twitter Promotion or buy instagram likes for the photos you have on your posts.