Nemocnica Poprad zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívneho riešenia pruhov v slabinách u detí | Medicínske právo
              

Články


Nemocnica Poprad zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívneho riešenia pruhov v slabinách u detí


 | 17.10.2017 | komentárov: 0

Nemocnica Poprad, a. s., zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívneho riešenia pruhov v slabinách u detí. Lekári chirurgického oddelenia odoperovali týmto spôsobom 10 detských pacientov. Ide o výkon bez nutnosti otvárania prednej steny brušnej, naopak len pomocou dvoch, resp. troch 3-mm vpichov na prednej stene brušnej.

Obrazok

Deti sú schopné po prebudení z krátkej narkózy prakticky plnej aktivity, a to plnohodnotne už na druhý deň. Toto riešenie umožüje veľmi krátky, šetrný a efektný výkon bez recidív a bez veľkých jaziev v triesle.

Štatisticky v 30% prípadoch má dieťa skrytý pruh aj v druhej slabine. Ten sa pri klinickomvyšetrení ešte neodhalí, avšak pri laparoskopii lekári na chirurgickom oddelení sú schopní tento pruh odhaliť okamžite a zároveň je možné ho hneď zoperovať. Dieťa sa takto vyhne ďalšej operácii v budúcnosti.

Nateraz poslednej z týchto detských operácií sa počas svojho pobytu na Slovensku zúčastnil aj Doc. MUDr. Salmai Turial, prednosta Kliniky detskej chirurgie v nemeckom Wiesbadene, ktorý pri tejto operácií MUDr. Tomášovi Vnenčákovi asistoval. Lekár, ktorý svoje medicínske vzdelanie získal na Slovensku, a v súčasnosti sa na nemeckej klinike špecializuje na detskú chirurgiu, práve takýchto laparoskopických operácií zrealizoval už viac ako 2000.  Doc. Turial si s popradskými kolegami vymenil skúsenosti a ocenil ich kroky vedúce k rozvoju tohto najmodernejšieho spôsobu liečby hernií u detských pacientov na Slovensku.


Zdroj: http://www.nemocnicapp.sk/
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 4+4 =


-- žiadne príspevky --