Piešťanská nemocnica má nový CT prístroj | Medicínske právo
              

Články


Piešťanská nemocnica má nový CT prístroj


 | 1.10.2017 | komentárov: 1

Piešťanská Nemocnica Alexandra Wintera má nový CT prístroj. Zaplatili za neho 626 tisíc eur. Je zhruba o milión eur lacnejší, ako prístroj, ktorý pôvodne mala kúpiť v roku 2014.

Obrazok

Na predražený nákup vtedy upozornili lekár nemocnice Alan Suchánek a zdravotná sestra Magdaléna Kovačovičová. Pochybný nákup CT prístroja stál miesto ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú (Smer – SD), aj podpredsedníčku Národnej rady Renátu Zmajkovičovú (Smer – SD). Nemocnica sa nakoniec dohodla so spoločnosťou Medical Group SK na odstúpení od zmluvy a prístroj nekúpila. Pacientom robili nevyhnutné vyšetrenia na zastaralom CT prístroji z roku 2004.

Nový počítačový tomograf umožní výrazne zvýšiť počet vyšetrení, ako aj vykonávať nové typy vyšetrení, napríklad po mozgových príhodách. Starý prístroj mal len limitované funkcie, okrem toho sa často kazil.

Prístroj pre nemocnicu v rámci centrálneho obstarávania zabezpečil rezort zdravotníctva. Z vlastných zdrojov rezort zdravotníctva zaplatil 104-tisíc eur, čo predstavuje dvadsať percent ceny, zvyšok je prefinancovaný z úveru od Slovenskej sporiteľne. Úver bude nemocnica splácať päť rokov. Konečná cena prístroja aj so zarátaním úrokov dosiahne  sumu až 653 tisíc eur.


Zdroj: vzdravotnictve.sk
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 1+4 =


Tinder dating site

(29.1.2021)
tinder date , what is tinder
tinder website