AGEL prevzala nemocnicu v Leviciach | Medicínske právo
              

Články


AGEL prevzala nemocnicu v Leviciach


 | 24.9.2017 | komentárov: 1

Spoločnosť AGEL začala prevádzkovať nemocnicu v Leviciach od 15. septembra. Pokračuje tým vo svojom dlhodobom zámere poskytovať efektívnu zdravotnú starostlivosť. Na Slovensku pôsobí spoločnosť od roku 2006.

Obrazok

O Spoločnosti AGEL

Spoločnosť AGEL je najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. V súčasnosti prevádzkuje v Českej republike nemocnice, polikliniky, sieť lekární, laboratórií, distribučných spoločností a ďalšie špecializované zdravotnícke zariadenia.

Na Slovensku pôsobí od roku 2006 prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti AGEL a prevádzkuje deväť nemocníc, špecializovanú nemocnicu v Bratislave, pracovnú zdravotnú službu a ďalšie spoločnosti, ktoré súvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

AGEL pokračuje na Slovensku vo svojom dlhodobom zámere, v poskytovaní efektívnej zdravotnej starostlivosti v ekonomicky stabilných zdravotníckych zariadeniach, ktoré prevádzkuje. Snahou je zaistenie ich ďalšieho rozvoja, ktorý sa prejaví rastom kvality zdravotníckych služieb  pre obyvateľov príslušného regiónu.  AGEL SK a.s. sa zameriava na rozvoj nemocníc nielen ako celku, ale tiež rozširovanie starostlivosti v jednotlivých odboroch medicíny. Hlavným cieľom je kvalitne ošetrený a spokojný pacient. Záujmom je aj vytvorenie príjemného pracovného prostredia pre zamestnancov, lebo ľudia sú jedným z najdôležitejších prvkov, bez ktorých by nebolo možné zdravotnú starostlivosť poskytovať.

Skupina AGEL rozšírila svoje pôsobenie v Nitrianskom samosprávnom kraji. Najväčší poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe začal prevádzkovať levickú nemocnicu 15. septembra. Spoločnosť AGEL SK, a. s., v súčasnosti prevádzkuje desať zdravotníckych zariadení na Slovensku. Poslanci Nitrianskeho kraja odsúhlasili vstup skupiny AGEL do Nemocnice s poliklinikou Levice v júni tohto roka, a to formou prenájmu na dvadsať rokov. Zdravotnícke zariadenie po vstupe nového prevádzkovateľa zmenilo názov na Nemocnica Levice. V súčasnosti nemocnica zamestnáva približne šesťsto zamestnancov a jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 tisíc obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v Nitrianskom kraji. Ich prioritou je zabezpečiť modernizáciu a rozvoj levickej nemocnice. Dúfajú, že ich investície a manažérske riadenie sa prejaví rastom kvality zdravotníckych služieb pre obyvateľov celého regiónu. AGEL plánuje najmä stabilizovať personálnu situáciu a zaviesť nový dlhodobý investičný program s cieľom modernizácie a rozvoja nemocnice. Do levickej nemocnice chce investovať takmer 8,3 mil. eur. Prvé investície by mali ísť do nového prístrojového vybavenia.

 


Zdroje:  

 

www.agelsk.sk

www.vzdravotnictve.sk
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 5+6 =


AsceferJeaspLaw

(18.6.2020)