Parkovanie zadarmo | Medicínske právo
              

Články


Parkovanie zadarmo


 | 20.7.2017 | komentárov: 0

Od 1. júla nastanú na parkoviskách pred určitými nemocnicami zmeny. Pacienti, sprevádzajúce osoby a taktiež návštevy budú parkovať pred vybranými zdravotníckymi zariadeniami bezplatne.

Obrazok

Ministerstvo zdravotníctva pristúpilo k uvedenému kroku z toho dôvodu, že parkoviská majú slúžiť prioritne pacientom. Nemá to byť zdroj príjmu, ale služba nemocnice.

Prvé 4 hodiny parkovania budú pre pacientov, sprevádzajúce osoby a návštevy bezplatné. Aby bola pre týchto klientov nemocníc zabezpečená dostatočná kapacita, bude pre nich vyhradených minimálne 70% parkovacích miest, ktoré budú riadne označené. Tieto podmienky parkovania budú zreteľne vyznačené pred vstupom na parkovisko, aby sa zabránilo zneužívaniu. Aplikáciu uvedeného systému budeme počas mesiacov júl a august monitorovať a k jeho zhodnoteniu dôjde v polovici septembra.

Bezplatné parkovanie na 4 hodiny pre pacientov, sprevádzajúce osoby a návštevy bude od 1.7. v týchto nemocniciach:

1. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (oba areály),

2. Fakultná nemocnica Nitra,

3. Fakultná nemocnica Trnava,

4. Detská fakultná nemocnica Košice,

5. Národný onkologický ústav,

6. Východoslovenský onkologický ústav,

7. Nemocnica Poprad, a.s.,

8. Slovthermae, Kúpele Diamant Dudince, š.p.

Bezplatný vstup do areálu

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov a Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. prechádzajú na bezplatný vstup do areálu pre pacientov, sprevádzajúce osoby a návštevy.

Odloženie účinnosti 

Z dôvodu technicko-prevádzkových riešení je o dva mesiace odložená účinnosť zavedenia bezplatného parkovania nemocniciam Fakultná nemocnica Trenčín, Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina a Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.


Zdroj: http://www.health.gov.sk
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 5+2 =


-- žiadne príspevky --