Zdravotné poisťovne posielajú naspäť doplatky za lieky | Medicínske právo
              

Články


Zdravotné poisťovne posielajú naspäť doplatky za lieky


 | 24.6.2017 | komentárov: 0

Poistenci ich dostávajú automaticky na účet alebo poukážkou, nie je potrebné o ne žiadať.

Obrazok

Zdravotné poisťovne opäť vracajú poistencom peniaze v rámci ochranného limitu na doplatky za lieky.
Vyše 153.000 ľuďom posielajú za prvý kvartál tohto roka naspäť viac ako 2,4 milióna eur. Poistenci ich dostávajú automaticky na účet alebo poukážkou.
Všeobecná zdravotná poisťovňa vracia doplatky za lieky 112.609 poistencom v sume vyše 1,8 milióna eur. Najvyššia suma je po zaokrúhlení 978 eur.
Dôvera pošle naspäť peniaze za lieky takmer 34.000 poistencov. Ide o sumu 548.000 eur. Najvyššia vrátená suma je 739 eur zdravotne postihnutej žene.
Union zdravotná poisťovňa vracia doplatky za lieky 7318 poistencom, ktorým vyplatí 113.185 eur. Najvyššia vrátaná suma za tento kvartál je 529 eur.
Viacerým dôchodcom a ťažko zdravotne postihnutým vracajú poisťovne peniaze za lieky od roku 2011. Každý kvartál im pošlú naspäť doplatky, ktoré presiahnu ochranný limit. Ten je u starobných dôchodcov, invalidných dôchodcov a držiteľov preukazu ZŤP 25 eur. U detí je limit vo výške osem eur, nulový je u zdravotne ťažko postihnutých detí. Ochranný limit sa vzťahuje na všetky lieky, ktorých úhradu čiastočne hradí poisťovňa. Treba však pamätať na to, že do limitu sa započítava doplatok za najlacnejšiu verziu lieku na trhu.


Zdroj: https://vzdravotnictve.sk/
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 10+4 =


-- žiadne príspevky --