Implementácia internetového loga a podpísanie Sublicenčných zmlúv o používaní loga | Medicínske právo
              

Články


Implementácia internetového loga a podpísanie Sublicenčných zmlúv o používaní loga


 | 1.6.2016 | komentárov: 0

Verejné lekárne alebo výdajne zdravotníckych pomôcok prevádzkujúce internetový výdaj sú od júla 2015 povinné v zmysle zákona č.362/2011 Z. z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach zverejniť na svojom webovom sídle, prostredníctvom ktorého sa internetový výdaj vykonáva, kontaktné údaje o štátnom ústave, hypertextový odkaz na webové sídlo a spoločné logo.

Obrazok

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ďalej len ŠÚKL), na základe poverenia Ministerstva zdravotníctva SR, preveril v zmysle zákona č. 362/2011 Z. z. existujúce subjekty zabezpečujúce internetový výdaj liekov a zdravotníckych pomôcok, podpísal s nimi
sublicenčnú zmluvu o používaní spoločného loga a poskytol samotné logo. Priebežne doplnil novovzniknuté subjekty poskytujúce internetový výdaj v súlade so zákonom.
ŠÚKL v súčasnosti eviduje 49 subjektov, ktoré majú platné povolenie na poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni alebo vo výdajni zdravotníckych pomôcok zabezpečujúcich internetový výdaj. Tzv. spoločné logo zaviedla Európska komisia na to, aby sa zabránilo nákupu ilegálnych alebo falšovaných liekov, resp. nekvalitných a životu nebezpečných prípravkov.
Spoločným logom sú označené stránky všetkých subjektov, ktoré sú oprávnené vykonávať internetový výdaj v členských štátoch EÚ. V tomto zmysle je preto dôležité aby ľudia, ktorý nakupujú prostredníctvom internetu boli v tomto smere obozretný a lieky nakupovali len z overených zdrojov. ŠÚKL za týmto cieľom na svojej stránke sprístupnil zoznam subjektov, vykonávajúcich internetový výdaj, ktoré majú povolenie na poskytovanie lekárenskej starostlivosti, teda aj na poskytovanie služieb internetového výdaja. Pacienti si tak môžu overiť, či subjekt má povolenie na internetový výdaj liekov.


Zdroj: http://www.sukl.sk/
http://www.freedigitalphotos.net/
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 9+7 =


-- žiadne príspevky --