Otvorenie univerzitného pracoviska reprodukčnej medicíny | Medicínske právo
              

Články


Otvorenie univerzitného pracoviska reprodukčnej medicíny


 | 15.6.2010 | komentárov: 2

Minister Richard Raši sa v piatok (4. jún 2010) zúčastnil na slávnostnom otvorení univerzitného pracoviska reprodukčnej medicíny pri I. gynekologicko-pôrodníckej klinike vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Bratislava – Nemocnica sv. Cyrila a Metoda.

Obrazok Vzniklo tak prvé pracovisko na Slovensku, ktoré bude vychovávať nových odborníkov v tejto medicínskej oblasti. V ten istý deň v tejto nemocnici dali do používania aj digitálny mamograf. Na novom prístroji, na rozdiel od konvenčných mamografov, sa dá vyšetriť podstatne väčší počet pacientok pre skríningové vyšetrenie prsníkov v rámci prevencie karconómu prsníka. Práve skríningové vyšetrenie prsníkov má veľký význam pri záchyte včasného štádia rakoviny prsníka.

Gynekologicko-pôrodnícka klinika vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Bratislava – Nemocnica sv. Cyrila a Metoda, ktorú vedie prednosta kliniky Prof. MUDr. Miroslav Borovský, PhD. a primár MUDr. Robert Paldia, PhD.. Vedecko-výskumné zameranie kliniky je perinatológia, predčasný pôrod, kardiopatie v gravidite, diabetes mellitus v gravidite, ľudská reprodukcia z pohľadu gynekologickej endokrinológie.

Vo výskumnej oblasti sa klinika zameriava na riešenie prenatálnej diagnostiky, asistovanej reprodukcie, klimaktéria a sénia, ochorenia trofoblastu, sexuálne prenosných ochorení. Klinika je zapojená do medzinárodných výskumných štúdií riešiacich humánnu reprodukciu a hormonálnu liečbu.

zdroje: nspr.sk, health.gov.sk
foto: health.gov.sk

 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 3+8 =


AsceferJeaspLaw

(24.6.2020)

AsceferJeaspLaw

(23.6.2020)