Vyhláška Ministerstva zdravotníctva, ktorou sa ustanovujú určujúce znaky jednotlivých druhov zdravotníckych zariadení | Medicínske právo
              

Články


Vyhláška Ministerstva zdravotníctva, ktorou sa ustanovujú určujúce znaky jednotlivých druhov zdravotníckych zariadení


 | 27.10.2014 | komentárov: 0

Ministerstvo zdravotníctva SR pripravilo zmenu vyhlášky č. 770/2004 Z. z. ktorou sa ustanovujú určujúce znaky jednotlivých druhov zdravotníckych zariadení. Navrhovaná je účinnosť od 1. novembra 2014.

Obrazok

Cieľom navrhovanej zmeny vyhlášky je podľa dôvodovej správy jej zosúladenie s niektorých ustanoveniami zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon).

Vyhláška obsahuje určujúce znaky ambulancií špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti, ktoré nadväzujú na špecializované ambulancie uvedené v prílohe č. 1a zákona, a to v závislosti od špecializovaných a certifikovaných pracovných činností zdravotníckych pracovníkov.

Zmena by sa mala týkať aj označenia zariadenia spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek, ktorým je tkanivová banka. Jej názov sa v súlade so zákonom mení na tkanivové zariadenie.

Materiál je v štádiu rokovania stálych pracovných komisií legislatívnej rady vlády.

Spracovala: Veronika MIKOVÁ

 

Zdroj: https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialDocuments.aspx?instEID=-1&matEID=7534&langEID=1

Obrázok: freedigitalphotos.net
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 7+6 =


-- žiadne príspevky --